У колисці – Берта Морізо

У колисці   Берта Морізо

Після зустрічі з Едуардом Мане, Берта Морізо кардинально змінює свій стиль живопису, звільняючись від впливу Коро, і навіть знищує полотна, написані в період раннього творчості. Вона знаходить, що її найближче оточення дає безліч тем, які їй буде цікаво втілити у своїх творах.

Помітити творчу зрілість художниці можна на картині “Колиска”, сюжет якої, здавалося б, буденний, але передає один з найзворушливіших моментів вищого сенсу буття жінки, пов’язаного з материнством; цією роботою Морізо відкриває серію картин, у яких дана тема буде розвиватися, і для автора вона стане однією з найбільш пріоритетних.

Сестра Берти – Эдма Понтийон, схилилася над дочкою Бланш, і в цій звичайній позі відчувається величний спокій і зосередженість, які можуть бути тільки у щасливої матері. Сукупністю ряду деталей підкреслено, що материнство зробило Эдму ще більш жіночною і чуттєвої.

Немовля в колисці і мати знаходяться по різні сторони умовної діагоналі, що розділяє картину на дві гармонійно поєднуються частини, вдало доповнюють один одного; гармонія досягнута за рахунок добре підібраних колірних ефектів. Від твору виходить відчуття ніжності, доповнене відчуттям надзвичайної легкості та простоти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


У колисці – Берта Морізо.