У модистки – Едгар Дега

У модистки   Едгар Дега

Відвідувачки шляпних салонів – одна з тем, до якої художник звертався досить часто. Картина “У модистки”, створена приблизно в 1882 році, вважається однією з найвідоміших робіт цієї серії.

Дівчина, яка приміряє капелюшок, прихована від глядача майже повністю спинкою крісла, але не обов’язково бути тонким психологом, щоб розгадати її характер – впевнений, енергійний, здатний миттєво приймати відповідальні рішення.

Незважаючи на гадану невитіюватість сюжету, автору нелегко дався результат, який дозволив створити на полотні єдиний ритмічний силует всієї групи. Композиційна побудова картини можна порівняти з принципом фотографії, і містить поділ на фрагменти.

За офіційною версією, моделлю, позувала при створенні роботи, була учениця художника – Мері Кассатт, однак, більш оригінально звучить історія, пов’язана з ім’ям художниці Берти Морізо. На користь цього факту, каже її пристрасть до оригінальним капелюшках, незалежний характер, а також особисте визнання, в якому вона сказала, що позуючи Дега, в окремі моменти не могла зрозуміти суті його вимог.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)