У Техамани багато предків (Предки Техамани) – Поль Гоген

У Техамани багато предків (Предки Техамани)   Поль Гоген

Таїтянська жінка у творчості Поля Гогена займає чи не перше місце. Загадкова, таємнича героїня, що відрізняється незвичайною, навіть дикою красою – ось образ, навколо якого будуються багато полотна художника.

Обжившись на Таїті, Гоген одружився на місцевій юній діві – тринадцятирічної Техуре. Вражаюче, але ця ще зовсім молоденька дівчина стала опорою зрілого художника – головною помічницею, музою і натурницею для його найкращих робіт. Крім цього, Техура дуже добре знала місцеві священні перекази і розповідала їх Гогену, надаючи йому нову платформу для фантазії і творчості.

Картина “Предки Техамани” іноді називають “Предки Техури” або “У Техамани багато предків”. Робота поєднує в собі, здавалося б непоєднувані речі – споконвічні таитянские атрибути та символи з європейськими нотками.

Дружину Гоген зобразив в європейському платті, але при цьому Техура тримає в руках традиційний пальмовий віяло, а у волосся вплетені квіти – головні прикраси для волосся у таїтянок.

Фоном для портрета Техури служать незвичайні фризи – таємничі химерні символи і фігури двох ідолів, Таароа і Хіни, які вважаються у таітян головними богами, предками остров’ян.

Наскільки пленительна і незвичайна краса портретованої дружини Гогена – велике обличчя, великий ніс, широкі окреслені брови, гарна фігура! Сьогодні складно зрозуміти, які нитки пов’язували європейця Гогена з скромною дівчинкою-островитянкой, однак, з певністю можна стверджувати, що вона зіграла важливу роль у творчості невизнаного сучасниками майстра.

Так чи інакше, в 1893 році Гоген повертається в Париж і напише цю картину по пам’яті, сумуючи про залишеної юної вагітної дружині. Після лікування венеричних захворювань, які велелюбний Гоген підхопив на острові, і невдач на любовному фронті, він повернеться на Таїті з надією про тихе сімейне щастя. Але за ці два роки Техура вже вийде заміж за місцевого чоловіка, і син Гогена, Еміль буде зростати в сім’ї остров’ян. Наступні серцеві захоплення Гогена не залишать такого сліду ні в творчості, ні в душі художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


У Техамани багато предків (Предки Техамани) – Поль Гоген.