У виру – Ісаак Левітан

У виру   Ісаак Левітан

Картина “У виру” була написана автором в 1892 році, зараз вона належить Третьяковської галереї. Багато хто вважає цей твір похмурим і сумним, в якому відображається занепокоєння і прихований відчай.

Хмари, що заходять на похмуре небо, говорять про печалі і депресивному стані художника. Картина містить якусь містичність і загадковість, цього наділяють її недалекі, приховані сутінки, а також розлогі лісові масиви. Вони ніби підходять до глядача впритул, і вже мають намір поглинути його холодною і дрімучої листям, якби не хиткий міст. Кущі подібно кулях підібралися зовсім близько до переправи і почали повільно сходити до річки.

Міст ділить картину вертикально на дві частини і привертає до себе особливу увагу. Не відразу стане помітно, що обидві сторони моста картинки дуже відрізняються. Зліва вода неспокійна, поцяткована безліччю дрібних хвиль, які створюються від сильного вітру і течії. На цій же стороні ближче до глядача розміщена темна дерев’яна дорога, яка обривається біля виру.

З правого боку все виглядає інакше. Вода гладка і рівна, немов натягнутий барабан, на передньому плані видніється шматочок родючої землі, порослої соковитою травою, який закінчується біля мосту.

Тонкий місток у вигляді трьох колод ніби розділяє два шляхи і кожен сам може вибрати свій шлях: тихий і сонячний чи, навпаки, жорсткий і хвилюючий.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)