У загін до Будьонному – Митрофан Греків

У загін до Будьонному   Митрофан Греків

Це перша значна картина Грекова. Тут він продовжує традиції Верещагіна – уникає парадності. Художник вибирає буденну сцену – донський степу їде самотній вершник, ведучи другу запасну кінь з притороченной до сідла гвинтівкою.

Високий піднятий горизонт дозволяє показати за кіннотником колосальне відкритий простір. Воно наочно свідчить про неабияке шляху, прокладеному героєм. Небезпеку ж, що підстерігають його на цьому шляху, емоційно дають себе відчути в кольорі білого кольору розпеченого неба і гарячого марева, яке зволікає дали.

Своє напруження у колорит вносять і короткі тіні, що падають на дорогу різкими плямами. Художник зображує момент, коли кіннотник зміг нарешті прикріпити до папасі червону стрічку, що символізує справу, за яке він боротиметься. Бідна одяг і відсутність козацьких лампасів, бідна гвинтівка замість кавалерійського карабіна говорять за себе досить красномовно. Це селянин, козак зі станиці.

Його кидається в очі сутуловатость пов’язана з багаторічним селянською працею за плугом або плугом. Він іде до своїх однодумців, які відстоюють свободу і щастя народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)