Учні – Ян Матейко Алоізій

Учні   Ян Матейко Алоізій

Молоді художники, безперечно, поважали суворого професора Матейко. Але, тим не менш, багато дорікали його в консервативності, неприйняття нових течій; учні, не прислухаючись до заборон професора, прагнули виїхати в Париж, мистецьку Мекку Європи. Незважаючи на те, що у Матейко було кілька десятків учнів, він не зміг виростити гідних послідовників.

Що намагалися продовжити традицію – такі, як Ян Стика, автор “Полонії”, 1890-1891 , – не були здатні повторити досягнення майстра. Однак художник зробив величезний вплив на творчість тих, хто згодом вийшов з-під його опіки, – Станіслава Виспяньского, Леона Вичулковского, Йозефа Мегоффера, Яцека Малчевского.

У їхніх ранніх роботах воно сильно відчувається. Висп’янський в дусі містичного історизму спроектував вітражі Львівського кафедрального собору, 1892-1894, А Малчевский, в якому Матейко бачив свого продовжувача, у своїх “програмних” роботах – “Меланхолія” і “Порочне коло”, 1895-1897 – і зовсім проявив себе художником, що йдуть на поводу у національних міфів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)