Українська хата – Олександр Кисельов

Українська хата   Олександр Кисельов

На своїй картині “Українська хата” Кисельов А. А. зображує споконвічно сільський пейзаж. В центрі картини справжня українська хатка, з солом’яним дахом і побіленими стінами. Збоку є навіть малесеньке віконечко. Від сусідів хатку захищає дерев’яний паркан, сплетений з товстих гілок дерев. На паркані і біля нього лежать невеликі шматочки сіна.

На вході в хату стоїть жінка-селянка, одягнута в білу сорочку з червоним фартухом. Прямо перед нею земляна стежка, яка веде до невеликого ставка. Для зручності на ставку стоїть маленький саморобний місток, складений з дерев’яних дощечок. Щоранку жінка поласкает тут білизна.

Правда, місток вже старий, тому дощечки потроху стали розходитися. Видно, що в ставку дуже чиста вода. Він навіть відображає трави, які знаходяться біля нього, селянку і хату. У ставку ростуть очерет і плавають білі квіти лілій, розкинули свої листочки по всій поверхні води.

Біля ставка бігає багато курей, які не проти пощипати травичку. На картині зображена літня пора, про що говорить яскраве сонце і соковита зелень навколо. Зверху хатку накриває своїми лапами гіллястими висока масивне дерево, верхівка якого сягає далеко вгору.

За парканом розташоване таке ж високе, але дуже сухе дерево. Весь цей сільський пейзаж дуже гармонійно доповнюють блакитні небеса з невеликим білим хмарою, немов випадково виникли на небі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Українська хата – Олександр Кисельов.