Улісс насміхається над Полифемом – Вільям Тернер

Улісс насміхається над Полифемом   Вільям Тернер

Сюжет цієї картини взято Тернером з IX голови “Одіссеї”. Там розповідається про те, як повертався з Троянської війни Одіссей і його супутники були захоплені в полон циклопом Полифемом, сином бога Посейдона. Циклоп з’їв кількох матросів, після чого хитромудрий Одіссей зумів випалити його єдине око.

Спливаючи від осліпленого Поліфема, Одіссей насміхається над ворогом був знешкоджений. Цю картину Тернер написав відразу ж після повернення з Італії в лютому 1829 року, поспішаючи закінчити її до виставки Королівської академії, що проводилася в травні. Його італійські враження дали про себе знати. Деякі критики відзначали близьку схожість віртуозних колірних ефектів, створених художником на цьому полотні, з фресками епохи Ренесансу, які Тернер уважно вивчав в Пізі.

Більш того, ці ефекти і стають головними героями роботи, відсуваючи на другий план власне міфологічний сюжет. Поліфем, наприклад, виглядає тут просто скупченням хмар. Будучи показаної, картина викликала неоднозначні відгуки. Одні називали її “головною картиною Тернера” інші дорікали за змістовну неспроможність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)