Упокорений св. Ієронім зі святими й донаторами – Франческо Боттичини

Упокорений св. Ієронім зі святими й донаторами   Франческо Боттичини

Св. Ієронім зображений тут у центрі каються в пустелі перед розп’яттям, з каменем у руці. Біля нього лев. На передньому плані чотки і скорпіон. На лівій стороні вівтаря зображені св. Євсевій Кремонский, якому приписувалося один з листів, дали матеріал для живописних сюжетів, папа Дамас ; праворуч св. Павла та св. Евстохия.

Маленькі фігурки, уклінні на передньому плані, ймовірно, Джіроламо ді П’єтро ді Кардинале Ручеллаи, який, як передбачається, помер у 1497 році й був похований в церкві, яку на замовлення Медічі у Венеції побудував знаменитий архітектор Мікелоццо, і звідки походить цей вівтар. Якщо це твердження правильне, то маленька фігурка праворуч – його син.

Пределла цього вівтаря по краях містить зображення герба Ручеллаи, а в середині три сцени з життя св. Ієроніма: витяг занози з лапи лева; сон св. Ієроніма; смерть св. Ієроніма. Є тут також і один посмертний епізод – явище душі св. Ієроніма св. Августина. У 386 році св. Ієронім оселився у Вифлеємі. Він заснував тут монастир, де провів останні тридцять три роки свого життя.

За дорученням папи Дамаску св. Ієронім переклав Біблію на латинську мову. Цей переклад увійшов в історію під назвою Вульгати і був визнаний Тридентським собором канонічним. Св. Ієронім вважається покровителем людей розумової праці студентів, зокрема, студентів-теологів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Упокорений св. Ієронім зі святими й донаторами – Франческо Боттичини.