Урожай в Ла Кро, і Монмажор на задньому плані (Збір урожаю) – Вінсент Ван Гог

Урожай в Ла Кро, і Монмажор на задньому плані (Збір урожаю)   Вінсент Ван Гог

Картину “Збір врожаю” Ван Гог написав у 1888 році. Місцевість, де він писав цей пейзаж, знаходиться недалеко від полів абатства Монмажур. Описуючи роботу в листі до брата, Ван Гог зізнавався, що зобразити літо йому набагато складніше, ніж весну. Він був нескінченно зачарований світлом палючого сонця, надає всім відтінкам природи наповненість і яскравість.

Ван Гогу в повній мірі вдалося передати відчуття літа. Під чистим, прозорим синім небом простягаються безкраї поля. Синя смужка горизонту, ніби потопаюча в небесній блакиті, відтіняє широкі простори, всі відтінки яких буквально світяться під яскравими променями. Поля, що йдуть удалину, надають глибину композиції, їх соковиті насичені кольори доведені художником до максимуму. Пейзаж ніби наповнений сонцем і теплом, передаючи спекотну атмосферу півдня.

Ще більш важливим завданням, яке ставив перед собою Ван Гог, було зображення селян. На картині він показав практично всі стадії збирання врожаю. Сам фігури написані досить дрібно, але це не заважає автору зобразити процес з усією ретельністю. Сам Ван Гог вважав цю картину однієї з своїх кращих робіт. Зараз вона зберігається в Амстердамському музеї Ван Гога.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Урожай в Ла Кро, і Монмажор на задньому плані (Збір урожаю) – Вінсент Ван Гог.