Урожай – Якопо Бассано

Урожай   Якопо Бассано

Сільські сцени – це, мабуть, найбільш оригінальна частина творчої спадщини Бассано. Вони, безсумнівно, пов’язані з пасторальної тенденцією”, намітилася в венеціанської школі ще в часи Джорджоне, тобто першим роки XVI сторіччя, і блискуче розвиненою згодом Тіціаном. Зі всім тим, ні для кого з венеціанських живописців середини XVI століття звернення до селянської тематики не було б настільки закономірно, як для Бассано.

Практично все життя провівши в провінції, він не міг не звертати уваги на навколишню його дійсність. І якщо його сучасники-венеціанці все-таки залишалися в своїх пасторальних картинах городянами, то Бассано сам був сільським жителем до мозку кісток, і тому його сільські сцени так достовірні, так сповнені непідробної свіжості і безпосередності сприйняття.

Художник не соромиться написати босі ступні селянки такими загрубелими, які вони є насправді. Не втрачається при зображенні домашніх тварин, легко розрізняє породи дерев. Але не тільки в достовірності полягає принадність селянських полотен Бассано.

Тонко відчуваючи поезію буденного, художник в той же час вбачає за нею і щось більш величне. Його пасторалі – це ностальгія по Золотому століттю, спогад про ті часи, коли Адам орав, а Єва пряла”. Щоб переконатися в цьому, досить поглянути, наприклад, на його Урожай” або Пастораль”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Урожай – Якопо Бассано.