Усюди життя – Микола Ярошенко

Усюди життя   Микола Ярошенко

Тема соціальних протиріч була однією з головних у творчості Н. А. Ярошенко. Серед жанрових робіт художника найбільш відомою стала Картина “Всюди життя”. Робота написана під враженням від розповіді Л. Н. Толстого “Чим люди живі?”, і її початкова назва була “Де любов – там і Бог”.

На полотні зображені в’язні арештантського вагона, спостерігають за голубами. Автор, обравши настільки простий і нехитрий сюжет, підкреслює несправедливість реальному житті: як можуть люди з такими особами, сповненими тепла і добродушності, бути злочинцями? Вони набагато людяніше багатьох, що залишилися по іншу сторону вагону на волі.

Невипадково центральна група персонажів нагадує Святе сімейство, в ній можна вгадати євангельських персонажів: Мадонну з немовлям, трьох волхвів з дарами у вигляді хлібних крихт і символічне позначення Бога-Батька – голуби. Ярошенко наче зупинив мить гіркого життя простої, але пригнобленого народу, заточеного в брудний, обшарпаний зелений вагон, де темно і сиро. Усюди життя, вона скрізь, вона видніється в іншому вікні вагона, через яке ллється світло літнього дня, але її позбавлені ці бідні прості люди, що потрапили за грати. “Як багато вона говорить серцю”, – сказав про картині Л. Н. Толстой.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)