В балетній вбиральні (Великі балерини) – Зінаїда Серебрякова

В балетній вбиральні (Великі балерини)   Зінаїда Серебрякова

Відома художниця-жінка Зінаїда Серебрякової вражала своїм стилем написання картин. І коли її старша дочка почала займатися балетом, вона визначила великий час творчості саме в цьому стилі. У 1921 році художниця отримала дозвіл малювати моделі балерин за лаштунками театру. Однією з найвідоміших картин періоду балетного мистецтва є її полотно “В балетній вбиральні “. Закінчена картина була в 1922 році.

Автор намагалася показати момент перед виставою, підготовку дівчат і їх хвилювання. Художницю завжди привертали моменти перед виставою, почуття зародження свята преображення юних дівчат: одна з допомогою гриму в красивих балерин, а інше – психологічний, душевний настрій. З. Серебрякова дуже ретельно намагалася передати пластику юних тіл актрис. Саме так вони спілкувалися на сцені, за допомогою жестів, занурені в музику і танці.

На картині зображено багато дівчат в різних стадіях підготовки. Є майже оголені фігури, які тільки почали наносити грим і робити зачіски, а є вже зовсім готові до виходу на сцену. Колірна гамма підібрана дуже цікаво. На світлих сукнях дівчат переливаються яскраво-сині тони.

Кожна дівчина зображена у своїй позі, деякі сидять на стільцях перед дзеркалом, інші повторюють руху, а в центрі стоїть ще не зовсім готова дівчина в задуманому вигляді. Вона подумки програє свою роль на сцені, щоб не забути ні одну деталь. Можливо, одна з цих дівчат є донькою художниці і, малюючи її, вона також з трепетом переживає за її виступ.

Своїм полотном “В балетній вбиральні ” З. Е. Серебрякова змушує нас поринути з повсякденного життя у світ чудових ілюзій, танців і музики. На хвилиночку забутися від повсякденних проблем і просто насолодитися азбукою танцю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


В балетній вбиральні (Великі балерини) – Зінаїда Серебрякова.