В горах Кавказу – Лев Лагоріо

В горах Кавказу   Лев Лагоріо

У своєму житті Лагоріо більше половини картин присвячував моря. Одного разу захопившись генієм Айвазовського, одного разу побувавши на узбережжі, він не зміг вирвати з своєї душі пристрасть до океану. Але є в його творчості і інші картини – випадки з життя, красиві пейзажі, де все одно є щось від моря – навіть якщо це щось – небо.

“В горах Кавказу” написана в 1879 році – це картина-враження, картина історія. Лагоріо в той час подорожував по Кавказу, Балкан і Криму і, як і кожен митець, відвіз частинку побаченого з собою – спочатку в глибині душі, в уяві і пам’яті, потім в картинах.

“В горах Кавказу” дуже реалістичний і виписаний до дрібниць. Жодних недбалих великих мазків, жодного цілого, що складається з частинок. Він деталізований, акуратний, дуже уважний до дрібниць. І, звичайно, весь пейзаж повний захопленням перед горами, тому що вони майже море, тільки навпаки. Ось в’ється річка, відображає в собі небо. Ось деруться по схилах деревця і кущі. Ось саме небо – величезна, димне, літній, в якому смутно вгадується інші гірські кряжі. І люди – адже без них нікуди, вони присутні всюди, ходять і по горах і по морях – піднімаються все вище вершники на гарячих конях. Той, що ближче всіх, розігріває кінь, квапить її.

Бути може, хоче наздогнати вершника на білому коні – одного від якого він відстав, або ворога, за яким женеться – бути може, просто поспішає, тому що чекають, тому що будинок попереду, бо хочеться швидше дістатися.

Велич гір дивиться з цієї картини, контраст їх млявою величезності з дрібної суетливостью людей. Якщо довго дивитися на картину, можна провалитися в гори, як в морі, потонути в них.

Любов до природи, до її непізнаваність і чистоті дивиться на глядача. Величезна, всепоглинаюча любов, через кисть вилилася на полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)