В гостях – Абрам Архипов

В гостях   Абрам Архипов

Абрам Архипов народився в селі Рязанського краю і тому тема села простежується у багатьох його творах. “Архіповський” стиль настільки унікальний, що його важко сплутати з будь-яким іншим. Це відбивається в гротеску розмаху руху кисті, яскравості кольору, насиченості життям кожної його картини.

Прикладом такого стилю творчості Архипова є його твір “В гостях”. Кожна з героїнь художника – красива рязанська жінка. Представлена саме російська сільська краса, насичена національним колоритом.

Всі жінки міцні, рум’яні й веселі. Їх величавість проглядається навіть через об’ємні народні сукні. Архипов застосовує принцип закольцованности загальної композиції. Чотири фігури зібрані в коло. Їх яскраві одягу доповнені сонячним світлом.

Після написання картини “В гостях”, художник настільки був опоен своїм успіхом, що вирішив виставити її на вернісажі, але будучи досить забобонним, категорично відмовлявся кому-небудь показувати її до виставки.

“В гостях” була логічним продовженням і завершенням попередньої картини “У весняний свято”. Архипов шукав шляхи, фарби, особи і, нарешті, досяг апогею творчості, зменшивши область інтер’єру і одночасно збільшивши кількість фігур, які беруть участь у композиції.

Картина мала успіх і стала кращою у творчості Архипова цього періоду. Учні, яких було чимало, щиро хвалили творчість художника.

Архиповим цікавилися художники і мистецтвознавці того часу. К. Ф. Юон дав коротку, але ємну характеристику його творчості. Він уособлював його як закоханого, національного поета, годованого рязанскими піснями, сільськими дівчатами, який вміє “жваво писати” і віддає всю душу свою мистецтву живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)