В лісі. По весні – Юхим Волков

В лісі. По весні   Юхим Волков

Одним з кращих пейзажів Е. Волкова на тему про весну є картина “В лісі. По весні” . У 1877 році Юхим Юхимович отримує вже першу премію виставки Товариства заохочення мистецтв за цю картину.

На ній зображений скромний куточок природи Російської Півночі, який Волков ретельно фіксує в живопису у всіх його специфічні особливості – кострубаті, хирляві дерева; засохлі гілки, валяються на землі; болотисті купини, вкриті минулорічної порижевшей травою. Кожне дерево, кожен кущ – це свого роду особистість, зі своїм віком, своїм характером.

Химерно зігнуті, коряві стовбури беріз на передньому плані привертають погляд глядача цікавою декоративною формою, а ритмічно багатий малюнок дерев на задньому плані грає в картині роль ажурного завіси, через який, як крізь легкий серпанок, проглядає водойма.

Картина запам’ятовується особливою м’якістю кольору, простотою і природною гармонією планів, плавністю тональних зіставлень, чудовим малюнком. В ній поетично переданий м’який характер световоздушной середовища. Глибина простору показана за допомогою світла і прозорого повітря, який як би пронизує і охоплює всі предмети.

Поверхня полотна тонко прописана: дрібні і гнучкі мазок лягає точно за формою, надаючи пейзажу необхідну м’якість “звучання”. Чіткість пластичній моделювання форм змушує глядача буквально відчувати шорстку поверхню деревного стовбура, м’який дотик мшистой грунту під деревом, болотисту драговина.

Для пожвавлення пейзажу Юхим Волков зображує пару птахів, як би мирно розмовляють один з одним. Образний лад цього твору пробуджує у глядача глибоке ліричне почуття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)