В оранжереї – Едуард Мане

В оранжереї   Едуард Мане

У 1879 році Едуард Мане пише роботу “В оранжереї”, яка зараз належить образотворчим фондах Національної галереї Берліна. Картину відрізняє яскравий і строкатий колорит. На картині зображена молода жінка і чоловік. Пара виписана на тлі прекрасних квітів у красивих вазонах з ручним розписом. Дама сидить на лавці, вона юна і дуже красива. Чоловік обперся на спинку лавки, і розглядає свою супутницю.

Дама зображена в плаття з легким голубуватим відливом. Плаття її складного крою з чорними вставками, підкреслюють лінії зап’ястя, плечей і талії. Модні аксесуари підібрані зі смаком і в єдиній колористичної гамі. Традиційними модними атрибутами юної кокетки є рукавички, складною тонкої вичинки, ажурний пишний парасольку, вишуканий капелюшок. Погляд молодої особи впевнений і навіть трохи самозакоханий. Відчувається, що вона звикла до пильним і захопленим поглядам з боку навколишніх, і в першу чергу, чоловіків. Права рука пані одягнена в рукавичку складного відтінку в тон капелюшки і парасольки, а інша рука гола.

Ми можемо помітити тонкі зап’ястя і крихітну ручку, яка відрізняє людей аристократичної породи. Юне обличчя молодої панянки зосереджено, ймовірно, вона роздумує над словами, сказаними чоловіком. Мане малює перед нами образ статного солідного чоловіка, який елегантно і багато одягнений. В лівій руці він тримає неприкуренную сигару. Колір його бежевих штанів перегукується з жіночим ансамблем аксесуарів і виглядає гармонійно. Багата оранжерейна атмосфера підкреслює вигідним чином красу і стати молодої пари. Дама сидить впівоберта, щоб бачити чоловіка. Образи виписані точно, але характерною імпресіоністичній манері.

У роботі можна зустріти безліч фактур, форм, різноспрямованих ліній, штрихів, що імітують гострі складні листя рослин оранжереї. Картині притаманне, свого роду, подвійне вимірювання, з’єднання портретного та пейзажного зображення. Красиві рожеві суцвіття в лівій частині полотна розташовані так, що утворюють ланцюжок з нанизаними бутонами, що нагадують колосок. Рожевий відтінок квітів приємно відтіняє ніжний колір молодої дівочої шкіри. Оранжерея – це багатий яскравий світ квітів, який вражає різноманітністю видів рослин, химерністю їх форм, розмірів і забарвлення. Оранжерея нагадує світ з усією його строкатістю образів, фарб і різноманітністю життєвих форм.

Краса оточує нас всюди, головне – вміти його бачити. Ось і сама людина навчилася створювати красиві квіти, нові види декоративних рослин. Людям завжди буде не вистачати краси у всіх її проявах. Природна краса, краса квітів – це особлива краса. Мабуть, немає нічого більш прекрасного і красивого, ніж квіти. Недарма Мане так любив писати картини і робити всілякі ескізні начерки квітів. Образи квітів, так чи інакше, були присутні на багатьох полотнах Мане. Це були і самотні кімнатні рослини, і пишні квіти у вазонах, і маленькі букетики у скромних вазах, і навіть цілі оранжереї прекрасних квітів і рослин на будь-який смак.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)