В селі – Аркадій Пластов

В селі   Аркадій Пластов

Аркадій Пластов являє собою найбільш яскраву постать радянського мистецтва, саме цей художник зумів створити свій унікальний і ліричний художній мову, зображуючи прості і знайомі кожному сцени.

Творець станкового живописної картини, художник-ілюстратор і справжній майстер пейзажного етюду – Пластів, здавалося, міг працювати в будь-якому існуючому жанрі. Але реалістична жанрова живопис підкорила серце художника, як потім продовжувала підкорювати серця глядачів, розглядають його картини в музеях і на виставках.

Дивно, але Пластів все життя працював у своєму рідному селі, де народився і виріс, і яку залишав тільки заради того, щоб отримати художню освіту. Пейзажі селища Прислониха, яке розташовується в Ульяновської області, зображені на картинах художника з неймовірною любов’ю і точністю, а герої картин здаються знайомими і рідними.

Як і багато інші подібні картини, “У селі” була написана з рідних місць Пластова. Інше її назва “Кухоль молока” відносить нас до того, що відбувається на полотні – жінка з дитиною на колінах доїть одну з корів, а дитина підставляє кухоль, щоб наповнити її свіжим молоком.

Твір було написано в 1962-му році. Вона поєднує в собі дві теми, які були близькі Пластову протягом всього його творчості – тему праці і сільського життя. Жінка доїть корову, як робить це щоранку, і це дійсно складний працю. Але дитина ось-ось зможе випити молоко, а значить її праця не даремна. Ліричність простої композиції і гостра тема працюють з раннього ранку селян звучать у Пластова особливо яскраво.

Герої картини, мати і дитина, відразу приваблюють своєю щирістю і тією любов’ю, яка їх пов’язує. Загальний колорит картини м’який, характерний для Пластова протягом всієї його живописної діяльності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)