В сільській бібліотеці – Ірина Шевандронова

В сільській бібліотеці   Ірина Шевандронова

Молода художниця Ірина Василівна Шевандронова отримала популярність завдяки своїй дипломній роботі. Її картина “В сільській бібліотеці” вважається шедевром радянського живопису 50-х років.

Вона показала просту сільську бібліотеку та її відвідувачів. В основному тягу до читання мали діти. Ми бачимо, як одні стоять біля стелажа з книгами і читають. Одна дівчинка стоїть біля вікна також з книгою в руках. А ще двоє дітей стоять біля стійки в очікуванні своїх історій. Всюди видно книги. Одні лежать на стелажах, інші на табуреті, ще кілька розкрито на столі.

По одязі дітей видно, що на вулиці зима. На хлопчиках теплі шапки-вушанки, дівчата в хустках. На всіх зимове взуття і теплі пальта. Бібліотека для них не тільки місце для читання, але і можливість зігріється в сувору зиму. Та й вигляд за вікном просто прекрасний. Наскільки уважно художниця звернула на це увагу. Серед засніженого і розмитого виду чітко промальовані силуети будинків.

Дуже багато уваги приделено деталей. За зображеним дітям можна багато про них дізнатися. Наприклад, дівчинка біля вікна дуже акуратна і зосереджена. У неї красиво і по-сучасному на той час укладене волосся. Вона добре вчиться в школі і це не перша її книга. Вона багато читає і знає. Хлопці у стелажа, по всій видимості, трохи завзяті.

На ці думки мене наштовхує надіта шапка на потилицю. Навіть, здається, що вони просто дивляться малюнки, сміються і щось обговорюють. А діти біля стійки – це сестра з меншим братом. Він прийшов послухати прекрасну історію, яку йому зараз прочитає сестричка. У кожного з них свої турбот і думки. Вони навіть не уявляють, що через пару років книги не будуть такими потрібними і важливими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


В сільській бібліотеці – Ірина Шевандронова.