Вакх і Аріадна – Тіціан Вечелліо

Вакх і Аріадна   Тіціан Вечелліо

Ця робота виконана Тіціаном для прикраси феррарского палацу д Есте.

Картина зображує зустріч Вакха і з волі богів залишеної Тесем Аріадни. Побачивши прекрасну дівчину, Вакх спускається зі своєї колісниці, запряженій леопардами, щоб підняти її до себе. Аріадна злякано відвертається від бога вина.

Силует Аріадни виділяється на тлі моря і неба. До неї в стрімкому русі спрямовується Вакх, прекрасне тіло якого вкрите єдиною одягом у вигляді развевающегося яскравого рожевого плаща. За Вакхом – хода його супутників: це і танцюючі німфи з тамбуринами, і дівчата несуть посудини для вина, і сатири. Всі вони утворюють єдину святковий натовп, упивающуюся радощами життя.

Прекрасний навколишній сцену пейзаж. Високо над танцюючими німфами і фавнами дерева поставили свої різнокольорові крони. У самого горизонту можна розглянути майже розчинилося в імлі міфічний місто. Тонкі білі хмари немов прорізають небо.

Робота дивно декоративна. Але все-таки головне в ній – це безмовний діалог між Аріадною, всім своїм єством прагне до моря, де ще може бути видно парус упливающего корабля Тесея, і Вакхом, як би говорить їй цим, що Тесей належить минулому, а все її майбутнє пов’язане з ним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вакх і Аріадна – Тіціан Вечелліо.