Вакх – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Вакх   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Мікеланджело да Караваджо – італійський художник, був одним із тих, хто першим почав працювати в мальовничому стилі бароко, написав “Вакха” в досить спокійний і безтурботний період своєї життя. Це можна припустити на підставі того, що цього персонажа Караваджо малював раніше, але не повним сил молодцем, а хворим і кілька потасканним чолов’ягою з испитим особою.

Картина являє собою портрет молодої людини в образі грецького божества Вакха. Одягнений він, а вірніше, полураздет в білі шати, підперезані чорним пояском, кінець якого Вакх тримає в правій руці. Лівою рукою він простягає широкий келих, повний вина, як би пропонуючи глядачеві взяти участь у гулянці. На столику перед божеством стоїть чаша з фруктами і пузата бутель з вином.

Вакх здоровий і мускулист, щоки його лучаться рум’янцем здорового, нічим не обтяженого людини. Але обличчя його пухке і якесь женоподобное, у погляді немає нічого, крім напівп’яного томління, яке невідомо у що може вилитися в бійку з міфічними по чарці, чи то сон серед столового начиння. Чорні смоляні волосся юнака виглядають як штучні, що може бути і правдою – існують згадки про використання художником перук.

Вакх сидить на білому покривалі, але воно не загороджує давно не стиранную смугасту подушку – символ якоїсь нечистоти. Рука юнака, тримає келих, мабуть, давно не мита, а під нігтями накопичилася бруд – вона більше схожа на руку якогось халамидника, ніж на долоню античного божества.

Фрукти на столі здебільшого годяться тільки на викид – вони измяти, надкусани, а деякі з них підгнили і зіпсовані гусеницями. Лежить серед них втратив товарний вид гранат являє собою символ втрати чистоти і невинності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)