Вартова – Давид Тенірс

Вартова   Давид Тенірс

Давид Тенірс Молодший створив “Караульню” у 1642, коли “новий правитель Іспанських Нідерландів Франциско де Мело двічі здобув перемогу над французькими військами, що дозволило на короткий термін відвести удар від Антверпена” . Бій, зображене на задньому плані, можливо, є своєрідним відгомоном цих подій.

Грунтуючись на цих історичних фактах, Klinge вважала, що ермітажна робота містить три, які виражають загальну ідею військової могутності, захисту країни і річки Шельди. Поряд з історичним тлом фламандський художник вносить в традиційний сюжет “Караульни” театральне початок.

Завдяки багатству і соковитості яскравих фарб картина Тенірса виробляє святкове враження. Авансцена зайнята розкішним натюрмортом з лицарських обладунків, прапорів, атрибутів військової музики і зброї. Центральне місце на картині відведено начальнику варти в ошатному костюмі, що стоїть в ефектній позі Дана фігура пов’язує воєдино персонажів другого плану і в той же час дає оці можливість проникнути крізь арку.

Висить тут завіса ще більше акцентує театральну ноту. Він піднімається, відкриваючи пейзажний вид і додаткове “сценічне” простір. Панорамний ландшафт включає в себе епізод облоги фортеці військовим загоном. Майже всі автори одностайні в оцінці Ермітажної “Караульни”, визнаючи картину однією з найкращих серед численних робіт Тенірса на цей сюжет.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)