Вашингтон-арч в Нью-Йорку навесні – Чайлд Хассам

Вашингтон арч в Нью Йорку навесні   Чайлд Хассам

Екстремальний імпресіоніст – саме так іменував себе американський художник Чайлд Хассам. Майстер перейняв у знаменитих французів не тільки своєрідну техніку роботи з кольором і світлом, але і взяв за обов’язкове правило писати пейзажі тільки з натури. При створенні представленої картини Хассам також залишився вірним собі.

Картина зображує одну з вулиць Нью-Йорка ранньою весною. Яскраве сліпуче сонце, довга алея з розлогим деревом на передньому плані, гілки якого вже можуть похвалитися трохи пророслими ніжно-зеленим листям, тонкий білосніжний покрив – все це створює неповторне відчуття весни. Центральним елементом полотна є арка. Хассам неспроста вирішив зобразити ідилічну картину наступаючої весни саме на цьому тлі. Майстер дотримувався думки, що сучасна американська архітектура і монументальне мистецтво заслуговує нітрохи не меншу увагу, ніж, наприклад, античне і середньовічне, і прагнув відобразити їх у своїх полотнах.

Робота вражає своєю життєрадісністю і вільним простором. Тут ще не так відверто читається стилістика імпресіоністів – художник тільки в 90-х тільки почав своє навчання в Парижі, скоріше це “стик” реалізму та імпресіонізму. Певний вплив останнього помітно простежується – воно читається в філігранному використанні білого, гру світла і тіні, в зображенні сонячного дня і гармонійно вписаних постаті людей на фоні величної арки, також в неповторному враження, що справляє картина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вашингтон-арч в Нью-Йорку навесні – Чайлд Хассам.