Васильки – Ісаак Левітан

Васильки   Ісаак Левітан

І. в. Левітан відомий всім як російський пейзажист. На картині “Волошки” ми бачимо не звичне зображення для нього – натюрморт.

Художник не намалював жодної деталі навколо квітів, яка б відволікала глядача або за яку він міг би зачепитися поглядом. Божественно прекрасні волошки – ось все, на що звернено увагу. Прості польові квіти приголомшують своєю пишністю. Звичайні волошки, здавалося б, однакові, дуже схожі між собою. Але кожна квіточка волошки окрему увагу привертає до собі. У кожного свій, особливий відтінок. Тут глядач оцінить і насичені сині волошки, і легкого фіолетового відтінку, і блакитні, і рожеві, навіть білі.

У всіх квіток різна довжина. Може здатися, що зібраний букет наспіх, без особливої уваги. Разом з волошками можна побачити пару колосків пшениці – навряд чи їх поставили у вазу спеціально, напевно вони потрапили в букет за неуважність.

Але саме це недбалість несе в собі особливий шарм. У букеті немає нав’язливості, немає пафосу. Звичайні квіти просто радують око, не претендуючи на якесь звання.

Волошки помістили в звичайний глиняний горщик зеленуватого відтінку. Для таких квітів не підходять святкові вази. На тлі звичайного горщика відтінки кольорів заграли ще цікавішим і яскравішим.

Стіл застелений звичайної світлої скатертиною, на яку вже впала пара пелюсток. Незабаром волошки обсиплються все. Скатертина зливається з такого ж кольору стіною. Створюється відчуття, що квіти просто зависли в повітрі. Саме такими у своїй швидкоплинної краси зобразив художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)