Ваза з бузком, ромашками і анемонами – Вінсент Ван Гог

Ваза з бузком, ромашками і анемонами   Вінсент Ван Гог

Це один з багатьох натюрмортів, написаних Ван Гогом в Парижі. Захопившись ідеями імпресіонізму, він починає по-новому сприймати природу і все, що його оточує. Засобами вираження цих емоцій стають нові чисті кольори, контрастні поєднання яскравих відтінків. Таким підходом характеризуються всі роботи, написані художником в цей період, і особливо це стосується натюрмортів.

На цій картині художник зобразив букет квітів на блакитному тлі. Композиція натюрморту проста: на поверхні столу стоїть керамічна блакитна ваза з квітами. Вся увага глядача зосереджується на розкішному букеті, що складається з бузку, ромашок і декількох анемонів. Художник використовує дрібні пастозні мазки, щоб передати фактуру свіжого прекрасного букету, що складається з нескінченного безлічі маленьких суцвіть бузку, соковито-жовтих ромашок і пишної маси зеленого листя.

Колірний лад заснований на контрастних поєднаннях блакитного і жовтого, які доповнюються білою масою квітів бузку та двома різними за кольором анемонами. Контрасти призводять до посилення природних відтінків, але не різкими. Навпаки, картина виконана з великою ніжністю і любов’ю. В ній виразилося захоплення автора квітами, які завжди вважалися уособленням весни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)