Ваза з червоними маками – Вінсент Ван Гог

Ваза з червоними маками   Вінсент Ван Гог

Це один з численних натюрмортів, написаних Ван Гогом в Парижі. Переїхавши до столиці Франції, художник знайомиться з новими тенденціями мистецтва і починає позбавлятися від засвоєних перш поглядів. Малюючи натюрморти, він ще використовує характерну для нього темну гаму, але колір стає набагато яскравіше, чистіше і насиченішим.

На цій картині художник зобразив вазу з пишним букетом великих червоних маків. Ваза виглядає тонкою і крихкою, квіти нависають над нею об’ємної шапкою, займаючи всю верхню частину композиції. Букет настільки об’ємний, що ніби не поміщається в рамки полотна. Художник заливає пелюстки суцільними плямами червоної фарби, щоб зосередити увагу на їх яскравості.

Автор використав яскраве контрастне поєднання чистих насичених кольорів. На синьому фоні виділяються червоні голівки маків. Мазки, якими написаний фон, автор кладе колами навколо букета, що дозволяє сконцентрувати увагу глядача саме на ньому. Ваза світиться білизною на тлі строкатого поєднання кольорів, з фоном, освітлена яскравим світлом.

Ніжний світло-зелений колір бутонів повторюється в малюнку вази. Кілька зелених листя лежить на стільниці насиченого червоно-коричневого кольору. Яскрава колірна гама картини відрізняється приголомшливою гармонійністю і додає картині характер оптимістичного і життєрадісного твору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ваза з червоними маками – Вінсент Ван Гог.