Ваза з дванадцятьма соняшниками – Вінсент Ван Гог

Ваза з дванадцятьма соняшниками   Вінсент Ван Гог

Картина “Ваза з соняшниками дванадцятьма” була написана Вінсентом Ван Гогом в 1889 році, за рік до його смерті. Вже тоді він страждав від невиліковної душевної хвороби. Полотно наповнене світлом і радістю. Багато критики і шанувальники вважають, що картина виконана в дуже яскравому кольорі, в тому жовтому кольорі, який так любив художник. Він використовував жовтий колір практично у всіх своїх творах, занадто активне використання цього кольору-ознака порушення психіки митця.

Картина виконана так, що все здається розмитим і не чітким, всі об’єкти розміщені хаотично і недбало. Художник часом розповідав про те, що деякі його картини не були придумані ним самим, він запевняв, що ці ідеї підносив йому голос у його голові. Він вважав, що сюжети цих його картин не відносяться до нашої реальності, він малював їх тільки для того, щоб хоч якось припинити звучання голосів у своїй голові, давав їм те, що вони просили.

Соняшники на картині нагадують змій, які уважно дивляться на глядача і намагаються затягнути його в свій дивний світ. При перегляді цієї картини часто виникає бажання поправити квіти у вазі, скласти з них красиву композицію в посудині. З одного боку, сюжет картини до болю нудний і простий, а з іншого – в ній закладено дуже багато емоцій, картина ніби жива, своїм яскравим кольором вона впливає на настрій людини, пробираючись в його свідомість, наганяє нехороші думки, змушує нервувати.

“Соняшники” – досить дивний період у творчості художника, наповнений дивними і часом жахливими зображеннями соняшників. Картини цього періоду Ван Гог створював, використовуючи техніку імпасто, часто замість кистей фарби він наносив з допомогою звичайного невеликого ножа. Завдяки цьому картина не виглядає плоскою, всі її мазки випирають над поверхнею, що, безумовно, спонукає глядачів ближче розглянути полотно. Сюжет картини в таких випадках знаходить риси реального.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Ваза з дванадцятьма соняшниками – Вінсент Ван Гог.