Ваза з гладіолусами – Вінсент Ван Гог

Ваза з гладіолусами   Вінсент Ван Гог

Під враженням від творчості імпресіоністів у 1886 році Ван Гог працює над картинами, що включають протиставлення яскравих фарб і кольорів. Написані в те літо натюрморти відрізняються поєднанням таких кольорів, як помаранчевий і синій, фіолетовий і жовтий, зелений і червоний.

Цей новаторський підхід дозволяє художнику взяти верх над звичними спокійними, розміреними і навіть у чомусь сірими роботами. Легко здогадатися, що непоказними і сірими автор називає в даному випадку свої попередні витвори. Там переважно використовувалися темні фарби, і картина сприймалася як щось стандартне, загальноприйнята. Використання яскравих фарб і насичених кольорів дозволяє художнику принципово переосмислити свою творчість.

Натюрморт з гладіолусами розглядається майстром як тренування і відпрацювання своєї нової тактики створення шедевра. В роботі глядач бачить яскравий червоні і жовті кольори, насичений зелений і ніжно синій фон з відтінком блакиті. Гра кольору і сміливі поєднання дозволяють добитися ефекту сонячного настрою. Мало того, подібні експерименти дозволяють побачити і глибоке переосмислення Ван Гогом свого власного творчості. Ймовірно, на спробу змінити стиль раннього творчості вплинув переїзд автора в Париж, нові враження та сподівання.

У роботі простежується деякий вплив творчості Адольфа Монтічеллі. Художник також використовував яскраві напівпрозорі кольору, що створює деяке враження легкості і робить картину піднесеної і легкою для сприйняття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Ваза з гладіолусами – Вінсент Ван Гог.