Вбивство Льєжського архієпископа – Ежен Делакруа

Вбивство Льєжського архієпископа   Ежен Делакруа

Картина написана на замовлення молодого герцога Орлеанського на сюжет вальтера Скотта “Квентін Дорвард”. Перед вами величезний кам’яний зал в замку єпископа Льєжського. Арденські вепр, граф Гильом де ля Марк захопив цей замок і бенкетує тут разом зі своїм бандитами.

Коливається полум’я свічок – і від вітру, який сюди проникає крізь щілини в стрілчастих вікнах, і від п’яного дихання і войовничих вигуків. Тут їх багато – вони їдять смажене м’ясо і п’ють вино, вони кидають кістки собак і витирають руки об штани, які забруднені кров’ю. Вводять єпископа. Гомін посилюється. З нього зривають ризи. Йому перерізають горло – гомін перетворюється в захоплений крик: свято вдалося на славу. Прекрасний сюжет! Ця юрба, ця темна пристрасть, цей гомін, ці тіні, які метушаться, цей світ, який то згасає, то спалахує, це хвилювання!

Делакруа зосередив світло в центрі картини – на накритому столі і на ризах єпископа. А морок він зосередив на першому плані, на фігурах, кинулися до цього світла. Це не волхви, які прийшли поклонитися спасителеві, – це п’яна зграя арденського вепра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)