Вечеря трактористів – Аркадій Пластов

Вечеря трактористів   Аркадій Пластов

Пластів Аркадій Олександрович – один з відомих радянських живописців. В його картинах жанрова сцена завжди описується лірично. Вона ніколи не мислиться поза пейзажу або красот природи. Також спостерігається відсутність якогось особливого моменту або конфлікту, але поетична сторона образу при цьому дуже виразна. Всі ці особливості можна спостерігати, розглянувши картину А. Пластова “Вечеря трактористів”.

Відбувається подія на картині ввечері. Цей момент дуже гарно і просто чудово передав автор з допомогою неба і тіней. Сонце вже майже зайшло і тільки з-за густих хмар видно його останні промені. Вони ще торкаються плеча молодого тракториста чекає свою вечерю. По темній, зораної землі видно, скільки роботи було зроблено цими трудящими людьми і вже прийшла пора для відпочинку.

На передньому плані картини ми бачимо молоду жінку і двох трактористів. Вона принесла їм вечерю. Можливо, це її родичі, які цілий день працювали в полі. Видно як вона наливає молоко, а чоловік нарізає хліб. Молодий чоловік весело лежить, спостерігаючи за подіями. Трудовий день підходить до кінця. В повітрі відчувається вечірня прохолода і свіжість. Здається, так тихо, що навіть чути, як ллється молоко з глечика, шелестить трава, а легкий вітерець, наповнена тонким ароматом квітів і трав.

Автор у своїй картині “Вечеря трактористів” показав просту, спокійну помірну життя сільських людей. Весь день вони працюють, а ввечері відпочивають та набираються сил перед новим трудовим днем. І все це так звично і в той же час так важко. Людський праця дуже важка. І автор без перебільшення показав втомлені обличчя людей, але і в той же час спокійні. Велике зоране поле тягнеться до краю простору. Потім ця земля в подяку за працю дасть гарний урожай. Я думаю, А. Пластів хотів показати красу і диво простий життя і що за всі труди є нагорода.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вечеря трактористів – Аркадій Пластов.