Вечір біля моря – Костянтин Богаєвський

Вечір біля моря   Костянтин Богаєвський

Той самий героїчний мотив лежить в основі роботи “Вечір біля моря”. Плоский кам’яний берег на передньому плані занурений в сутінки. Пишні крони високих дерев на ньому освітлені променями призахідного сонця і велично виглядають на тлі неба і далеких гір. Їх щільна колірна насиченість контрастує з легкістю, прозорістю далекого плану, що досягається в світлих тонах.

Дерева і кам’яний масив, вдающийся у морі, розташовані по діагоналі і створюють лінійну перспективу, веде погляд в глибину картини. Низький горизонт відкриває погляду великий простір неба. Мимоволі відчуваєш себе залученим в цей ландшафт, в оточення цих скелястих берегів, принишклих дерев, синього моря. Живопис картини передає відчуття сирого морського повітря, що огортає дерева, гори, стелиться по землі, піднімається потоками вгору і перетворюється там в трепетні, повні вологи хмари.

В “Гірському пейзажі” і “Вечір біля моря” Богаєвський змінює свого колишнього звичаю зображати у полотнах стародавні руїни, підкреслюючи тим самим історичність пейзажу. Стародавність землі передана в цих картинах насамперед у реалістичному, майже відчутному зображенні зруйнованих часом берегів, обвітрених і обмитих дощами невисоких гір, старих дерев, що виробляють враження казкових велетнів, неквапливо простують до моря.

Завдяки дивовижної цілісності композиційної структури і гармонійності кольорових відносин пейзажі Богаєвського виростають в епічні образи природи, пройняті емоційним звучанням, героїчним почуттям. У них ясно виражена думка самого автора про піднесену красу східного узбережжя Криму, про його і глибокої давнини. Ці властивості були притаманні і більш раннім, дореволюційними творами художника, але в останнє десятиліття творчої діяльності Богаєвського картини його знайшли більш гостре відчуття реальності навколишнього природи, конкретності зображуваного мотиву.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)