Вечір на морі – Іван Айвазовський

Вечір на морі   Іван Айвазовський

І життя, і творчість Івана Айвазовського були нерозривно пов’язані з морем. Тому головний герой практично всіх його картин – стихія води. Із зростанням Айвазовського як художника можна помітити зміни в його творчості – ранні його роботи сповнені динаміки, буйства стихії, але з роками шторми і бурі вщухають, картини стають більш реалістичними.

Написана в 1871 році картина “Вечір на морі” відноситься до пізнього, зрілого періоду творчості Айвазовського. Море цілком спокійно, зображено дуже реалістично, і не представляє ніякої небезпеки для людей на березі – один з них вирішив зануритися в його прохолодні спокійні води.

Композиція картини оригінальна – вибраний художником кут зору, з одного боку, показує безмежну водну гладь, а з іншого створює замкнутість простору. Художник домігся цього обмеживши водну поверхню густими хмарами на горизонті і береговою лінією на передньому плані. Невеликий фрагмент спокійного моря, зображений на картині, легко освітлений промінням вечірнього сонця.

Настрій картини Айвазовського “Вечір на морі” безконфліктно, урівноважене, повно спокою і гармонії. Роботи виконані дуже реалістично, не має яскравих кольорових акцентів і колірних плям, художник використовував світлі фарби. Такий стиль написання картин характерний для пізнього періоду творчості Івана Айвазовського.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Вечір на морі – Іван Айвазовський.