Вечір на Україні – Архип Куїнджі

Вечір на Україні   Архип Куїнджі

На своїй картині “Вечір на Україні” А. В. Куїнджі зображує чисто український сільський пейзаж. У центрі картини українські хатки з солом’яними дахами і білими димарями. Вони знаходяться на невеликому пагорбі, який обнесений саморобним парканом із прутів. Біля паркану ростуть різнокольорові квіти і дерева.

Над пагорбом проходить сільська стежка, яка проходить між високими гіллястими деревами, утворюючи прекрасну природну алею, в кінці якої видніється ще один український будиночок. З правого боку знаходиться багато горбків і невеликих природних пагорбів, на яких зведені українські хатки.

Між хатками виділяється світлою смугою серед зелені безліч звивистих стежок. Літній день підійшов до кінця. Вже вечір, і небо осяялося чудовим заходом. Йде сонце настільки чудово розфарбувало небо, що дивлячись на картину, здається, ніби потрапляєш в якусь невідому країну або чарівну казку. Немов, це не реальність, а якийсь вигаданий світ.

Бузково-блакитний колір небес проглядає крізь високі гілки тополь. Зверху цього шару ми бачимо рожевий колір, який поступово переходить від ніжно-рожевого до насиченого відтінку, і навпаки. Трохи вище небо покриває світло-жовтий відтінок, і завершує “цю веселку” блідо-блакитний колір. Подекуди на небі зустрічаються фіолетово-бузкові маленькі хмари. Сонце, ніби спеціально обрала собі правильне розташування.

Дерева, які стоять біля хатки на пагорбі кидають свої тіні на її білий бік, і, завдяки сонячним променям, стіни будиночка забарвилися в різнобарвні кольори заходу сонця. Художнику вдалося майстерно передати усю красу заходу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4.27 out of 5)


Вечір на Україні – Архип Куїнджі.