Вечір над Потсдамом – Лотте Лазерштайн

Вечір над Потсдамом   Лотте Лазерштайн

Найвизначнішою картиною художниці є полотно 1930 року “Вечір над Потсдамом або Сад на даху”. В даний час робота виставлена в Новій Національній галереї Берліна.

Сюжет простий – задушевна зустріч друзів. Віртуозна робота молодої художниці показує романтичну дружбу і все це оповите легким смутком. Потсдам вкрита серпанком, майбутнє неясно і тривожно. Навіть у собаки під столом сумні очі…

У глубокомисленном мовчанні друзів, які зібралися в саду на даху, створюється відчуття ідилії. Молоді люди п’ють вино, вони меланхолійно і замислені, занурені в себе… Майбутнє неясно, воно як і Потсдам вкрите серпанком, над містом вже згустилися хмари… І виникає відчуття тривоги втраченого покоління, чия молодість пройшла у Веймарській республіці, а зрілість настає у переддень націонал-соціалізму.

Як багато почуттів викликає картина художниці з таким нехитрим сюжетом… Важко відірвати погляд від цього полотна і глядач теж занурюється у роздуми про минуле і майбутнє, яке завжди неясно і туманно…

Лотте Лазерштайн дуже дорожила цією роботою і ніколи з нею не розлучалася. Вона була з художницею в еміграції і завжди висіла на стіні її скромної квартири у шведському місті Кольмар, де художниця жила до кінця життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)