Вечір в сосновому лісі – Іван Шишкін

Вечір в сосновому лісі   Іван Шишкін

Велика епічна картина “Вечір у сосновому лісі” створена в 1875 році. Цю роботу В. І. Шишкіна можна знайти в Державному музеї образотворчих мистецтв Республіки Татарстан в Казані.

Картина велична і прекрасна. Створюється відчуття безкрайності, неизбивности, неиссякаемости краси російської природи.

Ліс виглядає исполински, вселяючи трепет перед своєю величчю і силою. Особлива атмосфера вечора посилює потрібний контраст, розкріпачує тіні, залучає за межі чуттєвого, у простір хиткого вечірнього напівсну.

Природа на картині представлена після дощу: оновлена і легка у своєму диханні. Реалістичності полотна надає зображення декількох людських фігурок, настільки крихітних в порівнянні з високим сосновим лісом, але, тим не менш, помітних на загальному тлі.

Наскрізний світ постає перед нами як таїнство, рідкісна відвертість, свого роду, молитва, тиха молитва самої природи.

Небо на картині забарвлене західними вогняними палаючими фарбами, нагадуючи складну колористичну розтяжку.

Композиція притягує і сковує свідомість відчуттям затишку, чогось дуже звичного, мовби вихопленого з дитинства. І, схоже, що подібне просторово-тимчасове “ковзання” перекидає буденність, з усією притаманною їй рутиною і безглуздою однообразностью, запрошуючи у світ далекого і забутого, здавався безповоротно пішли, але залишилися в серці приємним, ледь тріпотливим потоком посмішок, сліз і спогадів.

Всього лише один епізод, пейзаж, а скільки переживань і почуттів він пробудив. Тому настільки цінним і дорогим нам творчість художника, який зумів торкнутися самої душі, який спробував визначити таємницю російської природу, загадкової російської душі.

Минає день, віддаляється мисливець, особливу перспективне побудова – все це в єдності народжує запам’ятовується і несхожий образ, побіжно помічений нами і, можливо, він і залишиться з нами назавжди в нашій пам’яті, нехай і ненадовго, хай лише на одну мить.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вечір в сосновому лісі – Іван Шишкін.