Вечір. Золотий Плесо – Ісаак Левітан

Вечір. Золотий Плесо   Ісаак Левітан

На картині автор зобразив схил берега Волги, освітлений золотистими сонячними променями. Погляду глядача надано невеликий прибережний містечко. На полотні зображений захід літа. Так, сонце почало вже сідає, і його промені яскраво висвітлюють гладь річки.

На передньому плані ми бачимо схил берега, покритий вигорілою травою. Ближче до річки розстеляється ліс. Трохи далі – стежка, що веде до будівель. Це маленький будиночок, збудований з білого каменю і має червону черепичний дах, а також церква та дзвіниця. Вони привносять в пейзаж особливий шарм і безтурботність. Ще далі в серпанку наближається вечора видніються ще вдома. Більшість споруд містечка приховано деревами і густим чагарником.

Завдяки присутності сонячних променів на водній гладі створюється враження, що в річці аж ніяк не вода, а рідке золото. Волга здається безкрайньої, так автор зобразив всю її природну силу і міць. Величний простір цього пейзажу викликає неабияке захоплення.

На дальньому плані зображений інший берег річки. Він вже трохи прихований серпанком заходу, весь його вигляд і обрис злилося в єдине синювато-лілове пляма. Берег поник напередодні насувається ніч, яка незабаром перекинеться на містечко по інший бік річки.

Полотно наповнене спокоєм і умиротворенням. Тихий плин води і покійний захід викликають приємні враження і спогади з дитинства. Автором дивовижно реалістично зображена вся палітра літнього заходу, всі різноманітні краси літньої природи.

Милування картиною “Вечір. Золотий плесо” наштовхує нас на глибокі роздуми, вселяє душевну гармонію, спокій і приносить надію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вечір. Золотий Плесо – Ісаак Левітан.