Вечірній таулет Сафо – Чарльз Глир

Вечірній таулет Сафо   Чарльз Глир

Сапфо – знаменита давньогрецька поетеса, представниця мелической лірики, сучасниця Алкея, уродженка лесбійського міста Ереса; жила в кінці VII і першій половині Vl ст. до нашої ери. У російській літературі часто зустрічається інший варіант імені – Сафо.

Внаслідок політичних заворушень, що призвели до повалення аристократії, Сапфо, як належала до знатної прізвища, повинна була переселитися в Сицилію; лише близько 580 року, після відновлення могутності аристократії, вона повернулася на Лесбос. До цієї епохи відноситься історія її кохання з Алкея. Пізніше вона вийшла заміж за багатого андрійцев Керкіласа, від якого мала дочку Клеиду. Її постійним місцем проживання був лесбійський місто Мітілени. До числа найзагадковіших епізодів її життя належить любов до юнака Фаону, який відмовив поетесі у взаємності, внаслідок чого вона кинулася в море з Левкадської скелі. У давнину існувало багато інших переказів на рахунок відносин поетеси до її подругам і обранцям.

Початок цих переказів було покладено представниками аттичної комедії, які, не зрозумівши сенсу поезії Сапфо та ставлячись до культурного розвитку эолийской жінки початку VI століття з точки зору сучасної їм афінської дійсності, хибно витлумачили деякі натяки на спосіб життя Сапфо. Джерелом перекази про Фаон, ймовірно, була народна пісня про Адонісі-Фаон, улюбленця Афродіти, культ якого був загальнопоширеним у південній частині Малої Азії і на островах, прилеглих до Малоазиатскому материка.

Переказ про Левкадської скелі стоїть у зв’язку з обрядом, ставився до культу Аполлона: на Левкадської скелі був храм Аполлона, звідки кожен рік, у день відомий, скидалися в море злочинці, як спокутних жертв. Вираз кинутися з Левкадської скелі стало, в повсякденній мові, рівнозначним з виразом скінчити життя самогубством і означало також загрозу накласти на себе руки під впливом відчаю. У цьому сенсі Левкадский скеля згадується, наприклад, у Анакреонта.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)