Велика купальниця – Рауль Дюфі

Велика купальниця   Рауль Дюфі

Захоплення Дюфі кубізмом було досить поверховим. Розчарувавшись у філософії фовізму, в основі якої лежав постулат використання кольорів заради кольору”, Дюфі знову приступив до пошуку своєї власної манери. Наступним, хто вплинув на художника, став Поль Сезанн.

Разом з Жоржем Браком Дюфі провів деякий час в містечку Эстак поблизу Марселя, де Сезанн написав ряд своїх знаменитих картин, поклали початок кубізму. І Дюфі, і Шлюб прагнули запозичувати у Сезанна свободу в поводженні з геометричними формами і його холодну, приглушену палітру.

У результаті лінія Дюфі протягом декількох років залишалася різкою і незграбною, зовсім не схожою на плавну, закруглену лінію, характерну для його більш пізніх робіт. Картини Дюфі його “марсельського” періоду з повною підставою можна назвати “прекубистическими”. Вони відрізнялися незначним спотворенням просторових форм і приглушеним кольором.

Експериментуючи з кубізмом, Дюфі написав кілька примітних робіт, включаючи “Пейзаж в Эстаке”, 1908 , який сильно нагадує картини Шлюбу того ж періоду. Дюфі, на відміну від свого друга, не занурився в кубізм всерйоз і надовго, хоча цей вплив відчувається і у ряді його більш пізніх робіт – наприклад, у картинах “Неаполітанські рибалки”, 1914, “Пташина клітка”, 1914 і “Велика купальниця”, 1914 .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Велика купальниця – Рауль Дюфі.