Велика одаліска – Жан Огюст Домінік Енгр

Велика одаліска   Жан Огюст Домінік Енгр

Енгр написав “Велику одалиску” у Римі для сестри Наполеона Кароліни Мюрат. Картина була виставлена в Парижі в Салоні в 1819 році. Наслідуючи приклад художників Відродження, Енгр не вагаючись ідеалізував або перебільшував деякі риси своїх моделей, щоб досягти ідеальності або підкреслити виразність форми. У цьому полотні він додав одалиске три зайвих хребця, що було негайно помічено критиками.

Як зазвичай у Енгра, анатомічне правдоподібність відповідає художнім завданням: права рука одаліски неправдоподібно довжина, а ліва нога вивернута під неможливим з точки зору анатомії кутом. Разом з тим картина справляє враження гармонії: створюваний лівим коліном гострий кут потрібен митцю, щоб врівноважити побудовану на трикутниках композицію.

Східна атрибутика на картині підкреслює відстороненість моделі від глядача і холоднувате досконалість оголеного жіночого тіла. Картина так і не була прийнята замовником. Близько 1819 року Енгр продав “Велику одалиску” за 800 франків графу Пурталесу, а в 1899 році вона була придбана Лувром. В даний час “Велика одаліска” знаходиться в 75-му залі на 1-му поверсі галереї Дару в Луврі. Код: R. F. 1158.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Велика одаліска – Жан Огюст Домінік Енгр.