Великі купальниці – П’єр Огюст Ренуар

Великі купальниці   Пєр Огюст Ренуар

Картину “Великі купальниці” Огюст Ренуар писав близько чотирьох років, з 1883-1887. Художник був прославленим женолюбом і цінителем краси жіночого тіла, завжди намагався донести до глядачів почуття прекрасного.

Дана робота є, мабуть, найбільш виразною і популярної в колекції художника. Конкретно над цією картиною Ренуар трудився не один рік, малюючи один за одним чорнові варіанти, створюючи начерки та ескізи. Він заздалегідь детально пропрацював образ і тіло кожної героїні, довівши кожну з них до ідеалу; їх тіла і справді виглядають приголомшливо.

Огюст Ренуар ніколи не приховував свого захоплення жінками. Ідеалом краси він вважав пухке тіло і об’ємні жіночі форми, які також були ознакою зрілості дівчини та її готовності до любові.

На цій картині зображено три чарівні оголені молоді дівчата, відпочиваючі на березі водойми. Дві з них вже вийшли з води і ніжаться під теплим ласкавим сонцем. Дівчат не можна назвати стрункими, але саме до їх пухкеньких ніжним тіл приковується увагу глядача. Вони належать якраз до того самого віку, коли вони стають бажаними і починають бажати самі. Кожна з дівчат, звичайно ж, здогадується про свою красу і часом самі милуються своїми чарівними формами.

Третя дівчина ще знаходиться у воді. Якщо уважно її розглянути, можна помітити, що вона набагато молодше двох інших купальниць, її пора ще не настала. Вона ще не дозріла, і в ній ще горить вогник дитячого запалу. Дівчинка тримає руки у воді, бажаючи обляпати своїх подруг, що сидять на березі. Вона, як і всі діти, хоче скоріше подорослішати, тому намагається більше часу проводити з дорослими дівчатами, думаючи, що це допоможе їй відчути себе старше. На задньому плані можна побачити двох дівчаток, які ще молодше. Їх дитячий стрункість навмисно залишилася на задньому плані, не привертаючи до себе уваги.

Для картини “Великі купальниці” Ренуару позували дві відомі жінки. Та, що зліва,- Аліна Шариго, майбутня дружина художника, на якій він одружився, коли їх дитині було вже п’ять років. Друга сидить на березі дама – Сюзанна Валадон. Вона не раз працювала натурницею у Ренуара, після чого, натхненна його творчістю, сама стала відомим художником. По її стопах пішов її син.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Великі купальниці – П’єр Огюст Ренуар.