Великий експеримент – Ілля Глазунов

Великий експеримент   Ілля Глазунов

Картина “Великий експеримент” є жорстким і нещадним вироком тим, хто проводив безжалісний досвід побудови “нового світу”, згідно з марксистсько-ленінської теорії, що зробила реальністю кривавий привид комунізму, довго бродивший по Європі.

Не випадково в картині Глазунова “Великий експеримент” настільки велике місце займає п’ятикутна масонська зірка, як би оживаюча діями ув’язнених у ній персонажів. Ми бачимо першого царевбивця Кромвеля, кривавих діячів французької революції, проголосивших “свободу, рівність і братерство”, діячів знаменитого пломбированного вагони, які прибули до нас у Росію разом з Ульяновим-Леніним. Впізнавані у своїй жорстокості і фанатичної готовності зруйнувати до основанья весь світ діячі світового комінтерну… Ліва частина картини нагадує нам про велику, вільну і найбагатшою у світі країні – монархічної православної Росії.

У кривавому мареві дізнаємося діячів братовбивчої громадянської війни, як білих, так і червоних… А внизу, немов обійнята вселенським пожежею, приречена на вбивство і наругу сім’я останнього російського самодержця Миколи II. Над ними, наче розсипана колода карт, фотографії державних злочинців царської Росії: Ульянов, Джугашвілі…

У правій частині – недалеко від смертоносної зірки – голова Христа, що несе важку ношу хреста, на якому він був розп’ятий вселенським злом. Ось вони, богоборці: на Мавзолеї – знамениті члени політбюро. Можна довго і вдумливо вдивлятися в картину цієї теж своєрідною містерії, як завжди, прекрасне за своєю формою і колориту і дуже ясної за безжалісність свого історичного вироку. І тут, як завжди, Ілля Сергійович Глазунов позбавлений прокурорського тону, прямолінійною риторики – він просто висловлює свою точку зору, висловлюючи її в образах, зрозумілих і доступних усім.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)