Великий канал: вид на північний схід на міст Bridge – Антоніо Каналетто

Великий канал: вид на північний схід на міст Bridge   Антоніо Каналетто

Цікавий факт: поведінка лагуни, важливе для прогнозу майбутнього Венеції, міста на воді, досліджувалося вченими із залученням… мальовничих свідоцтв Каналетто.

Представлена картина – одна з таких. Великий канал художник писав неодноразово, особливо часто в 1720-е. Ракурс на всіх цих полотнах практично не змінюється: зліва – Палаццо Пападополі, будинок сім’ї Куччина, який в іншій перспективі представлений на картині Веронезе “Мадонна сім’ї Куччина”, “декорації” завжди різні. Але ось що примітно: точка, з якої відкривається Вид на Великий канал, досить висока.

Здається, що художник пише, перебуваючи на мосту, однак у цьому місці його немає. Напрошується висновок, що Каналетто багато писав по пам’яті і домисливал, зокрема, перспективний вигляд своїх пейзажів. Це припущення буде ще більш переконливим, якщо згадати багато його картини в жанрі капричіо, тобто написані повністю “з голови”, на яких всі види, такі, що видаються реальними, вигадані. На цій картині Великий канал виглядає буденно: життя кипить, багато людей зайнято на човнах своїми справами.

Зовсім іншого настрою зображення цього ж місця буде написано десятиліття потому. “Регата на Великому каналі”, зберігається в Королівському зборах Її Величності королеви Єлизавети II, ілюструє один з головних свят Венеції. У ній безліч човнів, безліч учасників і глядачів, буйство фарб і та ж точність у передачі архітектурних деталей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Великий канал: вид на північний схід на міст Bridge – Антоніо Каналетто.