Великий мастурбатор – Сальвадор Далі

Великий мастурбатор   Сальвадор Далі

“Великий мастурбатор” є автопортретом. Голова Дали нагадує скелю, яка знаходилася біля його будинку, і зображується так на деяких полотнах, датовані 1929. Картина відображає страх Дали перед сексом і відраза до нього. Частково він покладав провину за негативне ставлення до сексу на дуже наочну книгу, належала його батькові і присвячену венеричних хвороб, яку він прочитав, будучи маленьким хлопчиком.

Голова зображена “м’якою”, як би деформирующейся при дотику; вона виглядає втомленою, сексуально виснаженою. Під носом причепився коник, чиє черевце вкрите мурахами, які заповзають на обличчя там, де повинен бути рот. У ранньому дитинстві Дали боявся коників, і поява одного з них натякає на істеричний страх і втрату голосу або самоконтролю.

Виникає голови жінка тягне губи у напрямку до чоловічого торсу. Порізані ноги чоловіки кровоточать, натякаючи на страх кастрації. Жіноча голова тріскає, вказуючи на те, що образ, створений в уяві Дали, незабаром розпадеться. Як відгомін сексуальної теми тут з’являються тичинка лілії і мова лева.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Великий мастурбатор – Сальвадор Далі.