Великий шматок луки – Альбрехт Дюрер

Великий шматок луки   Альбрехт Дюрер

Альбрехт Дюрер входить в число старих майстрів Північного Відродження, і, безсумнівно, є найбільшим художником німецького ренесансу. Велика частина його робіт являє собою унікальний синтез італійського гуманізму та дизайну.

Окрему любов майстер мав до пейзажного живопису поєднуючи в картинах чарівність природи і тваринного світу. Під час своїх поїздок по Німеччині та Італії Дюрер провів численні дослідження живої природи, що вилилося в ряд приголомшливих робіт, в числі яких акварельний Молодий заєць і Великий шматок луки.

Дюрер завершив роботу, також відому під назвою “Великий шматок дерну”, у 1503 році, в своїй студії в Нюрнберзі. Дослідження природи, проведені художником, допомогли створити цю майстерно виконану роботу, що зображає переплетення диких рослин. Серед них можна побачити ромашки, кульбаба, подорожник, деревій та інших представників рослинного царства – флори.

Техніка і майстерність Дюрера, проявилися у цьому зображенні, вражаючі. Дюрер зміг передати унікальну реалістичність кожного стебла, листки і квітки. Реалізм такого рівня досягається завдяки цікавою задумкою, в якій хаос видового різноманіття поєднується з точною деталізацією окремих травинок і квітів.

Весь цей безлад розташовується на порожньому тлі, який служить для впорядкування композиції. При всій блискучою точності в зображенні стебел, землі та рослинності, фон не підтримує композицію зеленими полями або блакитним небом. Видно, що рослинність строго обмежена праворуч, ліворуч ж чіткого краю ідентифікувати не вдається.

Незважаючи на високу оцінку праці мистецтвознавцями, Дюрер не ставив самоціллю зобразити реалістичний фрагмент живого світу. На відміну від акварелі “Молодий заєць”, представляла незалежну роботу, ця картина була швидше дослідженням і ботанічним експериментом, який в подальшому допоміг живописцю у створенні великих робіт. Але, незважаючи на те, що дана картина не прив’язана до конкретного об’єкта, вона вважається одним з найбільш знаменитих творів Альбрехта Дюрера.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Великий шматок луки – Альбрехт Дюрер.