Великодушність Сципіона – Карел ван Мандер

Великодушність Сципіона   Карел ван Мандер

Це – історія відбувається в Древньому Римі, під час Другої Пунічної війни. Друга Пунічна війна – військовий конфлікт між двома коаліціями, на чолі яких стояли Рим і Карфаген, за гегемонію в Середземномор’ї.

Офіційною причиною воєн стала облога і взяття іспанського міста Сагунта карфагенським полководцем Ганнібалом. Після цього римляни оголосили війну Карфагену. Спочатку картахенська армія під проводом Ганнібала брала гору над римськими військами. Найзначнішою з перемог карфагенян є битва при Каннах, після якої у війну на боці Карфагена вступила Македонія. Однак незабаром римляни змогли перехопити ініціативу і перейшли в наступ. Останнім боєм війни стала битва при Заміні, після якої Карфаген запросив світу. В результаті війни Карфаген втратив свої володіння поза межами Африки

На початку 209 р. Сципіон зважився на раптовий штурм карфагенської бази з суші і моря. Залишивши близько 3-тисячний гарнізон під командуванням Марка Силана, Сципіон з 25 тисячами солдатами навесні виступив на південь. Один Сципіона Гней Лелій командував флотом з 300 судів. Мета перебувала на вузькому півострові, тому було вирішено звести фортифікації. На наступний ранок стіни вже оперлися штурмові драбини, але римляни були відбиті імовірно загоном, висланим командувачем гарнізоном, Магоном.

В ході третьої спроби Лелій висадив в гавані моряків для допомоги піхотинцям. Нарешті Магон був оточений і Сципіон дав наказ зупинити різанину. Захопивши Новий Карфаген, Рим отримав додаткове продовольство, срібні рудники і гавань – плацдмарм для подальшого просування на південь.

Жителів міста Сципіон залишив вільними, 2 тисячам зброярам була обещена свобода, якщо вони будуть працювати на Рим. Серед полонених знайшлася одна гарна дівчина. Солдати, знаючи що Сципіон поклав на неї око, привели її йому, однак Сципіон, дізнавшись, що дівчина любить якогось іспанського вождя Аллуция, познайомив її з ним.

Коли у відповідь до Сципиону прийшли батьки дівчини, і принесли викуп, щоб Сципіон відпустив її, Сципіона виявив великодушність і, повертаючи дівчину, поставив умову, що гроші викупу повинні бути її приданим на весіллі з Аллуцием. В подяку Аллуций і 1400 вояків його племені приєдналися до армії Сципіона.

Ці події послужили сюжетом для деяких полотен художників під назвою “Великодушність Сципіона” .

Карел ван Мандрів намалював цю роботу на міді, на білому підставою, яка дає квітам велику інтенсивність. Зворотна сторона міді також прикрашена Алегорією Природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Великодушність Сципіона – Карел ван Мандер.