Велосипедне божевілля – Бредлі

Велосипедне божевілля   Бредлі

Дивним явищем 1890-х років як у Європі, так і в Америці стало так зване “велосипедне божевілля” . Особливо полюбили велосипед сучасні емансиповані жінки. Сьюзен Ентоні, відома американська феміністка і борець за права жінок заявила, що саме велосипед більше, ніж що-небудь інше, сприяє жіночої емансипації.

Прагнення їздити на велосипеді призвело до того, що з’явилася раціональна жіночий одяг, без пишних спідниць. Саме цій проблемі присвячено рекламний плакат Бредлі. Захоплюючи глядачок чином жінки-велосипедистки, він мав за мету впливати на потенційних покупців.

Бредлі знову використовує кілька кольорів, прості графічні лінії і характерний для модерну стилізований квітковий мотив. Графічні прийоми художника нагадують прямокутні форми, характерні як для робіт Маргарет Макдональд Макінтош, так і для художників Віденських майстерень – Мозера і Йозефа Хофмана.

Плакат Бредлі, який рекламує велосипед, з’явився в альманасі Жюля Шере “Les Maitres de l Affiche”, його також віддрукували на пам’ятній американської марки. Інші роботи Бредлі, рекламували велосипеди, були теж виконані в стилі модерн і нагадували про його творчості французьких і бельгійських колег. Однак у першому плакаті, про який йшла мова, проглядаються деякі риси, які передвіщають поява модернізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)