Венеціанська лагуна – Річард Паркс Бонингтон

Венеціанська лагуна   Річард Паркс Бонингтон

Річард Бонингтон прожив дуже коротке життя, тим не менш його ім’я зайняло гідне місце в історії англійського і французького пейзажу. Сучасники захоплювалися його віртуозним володінням пензлем. Такий майстер, як Е. Делакруа, вважав живопис Бонінгтона дорогоцінною. З 1817 художник жив у Франції. Спочатку він навчався у аквареліста Л. Франсиа, який продовжував традиції англійського мистецтва. У 1820 Бонингтон вступив у Школу красних мистецтв у Парижі і став учнем А. Гро.

З 1822 році він брав участь у Паризьких Салонах, трохи пізніше – у виставках Товариства художників Великобританії та Академії мистецтв у Лондоні. У 1824 Бонингтон подорожував по Італії і в тому ж році познайомився з Дж. Констеблем, надали на нього великий вплив.

Картина “Венеціанська лагуна” виконана з італійським спогадів і вражень, тим не менш тут художникові блискуче вдалося передати швидкоплинне настрій, асоціації, відчуття від побаченого; живопис майстра легка і вільна. Інші відомі твори: “Човни біля берегів Нормандії”. Ок. 1825. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Генріх III і англійський посол”. 1827-1828. Збори Уоллес, Лондон; “Берег в Нормандії”. Ок. 1824. Лувр, Париж; “Вид в Пікардії”. Збори Уоллес, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Венеціанська лагуна – Річард Паркс Бонингтон.