Венера і Адоніс Амур – Аннібале Карраччі

Венера і Адоніс Амур   Аннібале Карраччі

Путті та купідони з’являються на багатьох міфологічних полотнах Аннібале Карраччі. Цих персонажів наш герой, по всій видимості, запозичив у Рафаеля. На картині “Венера і Адоніс Амур” маленький янголятко всього один – це крилатий бог кохання Амур. Перш ніж приступити до “Тріумфу Вакха та Аріадни”, Карраччі виконав величезну підготовчу роботу. Він ретельно вибудовував композицію фрески і підбирав необхідні фарби.

Останні неабияк потьмяніли від часу, і тільки в ході недавньої реставрації вдалося відновити їх первинний блиск. Майстер писав “Тріумф” у традиційній техніці “buon fresco” , наносячи фарби по сирій штукатурці. Зазначимо, що Карраччі став першим з часів Мікеланджело живописцем, хто виконав настільки скрупульозну роботу над фрескою, не опустивши жодного підготовчого етапу. Точно так само, як і Мікеланджело, він зробив з натури безліч попередніх малюнків окремих фігур і груп, а потім перевів ці начерки на повномасштабний картон, з якого композиція була перенесена на стелю галереї Фарнезе.

Зверніть увагу на маленького ангелика з чашею. Його рожеве тільце чудово контрастує з холодними тонами неба. Развевающаяся тканина розділена на чіткі ділянки світла і тіні, а об’єм тіла путті надає більш м’яка, градуйована світлотінь.

Фігура путті зображена в перспективі, що зайвий раз говорить про високу майстерність Карраччі-рисовалицика. Щоб янголятко здавався дійсно летить по небу, Карраччі написав його в дуже складному ракурсі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера і Адоніс Амур – Аннібале Карраччі.