Венера і Адоніс – Тіціан Вечелліо

Венера і Адоніс   Тіціан Вечелліо

Сюжетом для картини, замовленої іспанським королем Філіпом II, Тіціан вибрав трагічну історію кохання Венери і Адоніса. Він закінчив цей полотно у 1554 р., коли його покровитель був у Лондоні з нагоди свого весілля з Марією I Тюдор, королевою Англії. Картина не дуже гармоніювала з весільними урочистостями, але цілком відповідала пристрасті короля до оголеного жіночого тіла.

Раніше Тіціан послав Філіпу картину із зображенням оголеної Данаї анфас. У листі королю він пояснив, що, повісивши обидві картини поруч, він зможе насолоджуватися красою жіночого тіла в різних ракурсах. Тіціан називав цю картину поемою: сюжет узятий з міфології, але поетично оброблений. Він зобразив оголену Венеру, вчепилася в молодого мисливця, який не звертає уваги на її благання і готовий відправитися на світанку на полювання.

Купідон спить під деревом, в той час як з сонячними променями настає фатальний день. Адоніс. Коли Мирта обманом змусила свого батька до вступу в кровозмісний зв’язок, боги перетворили її на дерево, щоб захистити його від гніву. Минув час, стовбур дерева расщепился, і народився Адоніс.

Уражена стрілою Купідона, Венера шалено закохалася в прекрасного юнака. Вона знала пророцтво, що Адоніс буде убитий на полюванні, і намагалася запобігти це нещастя, але Адоніс був непохитний у своєму намірі йти на полювання, де його і вбив вепр. Після смерті Адоніса на місці крапель його крові виросли троянди, а зі сліз Венери – анемони.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера і Адоніс – Тіціан Вечелліо.