Венера і Амур – Лукас Кранах

Венера і Амур   Лукас Кранах

Відома картина “Венера і Амур” написана художником Лукасом Кранахом Старшим у 1509 році. Розмір 213 x 102 см, полотно, дерево, масло. Картину відносять до початку зрілого періоду творчості художника. Полотно “Венера і Амур” є першою картиною еротичного змісту в мистецтві німецького ренесансу. Одна з важливих особливостей художника Лукаса Кранаха полягає в тому, що він належить до числа тих німецьких живописців 16 століття, які виявляли інтерес до досягнень сучасного їм класичного мистецтва Італії.

У цілому ряді своїх творів Лукас Кранах звертається до класичних прийомів передачі простору і трактування людської фігури. Художник створює зображення мадонни, уподобляющиеся за типу зразками, вводить у фігурні композиції елементи ренесансної архітектури, намагається втілити ідеальні пропорції оголеного тіла в картині “Венера і Амур”.

У 1509 році Лукас Кранах, завжди почував зміни смаків і мод, написав картину з зображенням Венери і Амура. Художник свідомо відмовився від кольору, ефектно ліплячи тіло жовтими і золотистими тонами, фігури богині і її сина здаються відлитими з бронзи; виділяються лише червоне намисто на шиї Амура. Оголена Венера позує перед глядачем, рукою утримуючи маленького божка любові, готового вистрілити з лука в чиєсь серце. Каштанове волосся богині струмочками стікають по її плечах, прозора тканина підкреслює те, що їй належить таїти.

Для Кранаха це була перша спроба зобразити оголене тіло, та ще в натуральну величину. Ніби бажаючи виправдати себе, він поміщає на тлі картини двовірш науки глядачеві: “Всіма силами жени хтивість Купідона, щоб твоєю засліпленою душею не оволоділа Венера.” Венера Кранаха – висока, струнка жінка, в її образі поєднується архаїзм старого німецького мистецтва з вишуканістю італійського смаку, її жести і граціозні одночасно дещо незграбні – в цьому і полягає неповторне своєрідність твори Лукаса Кранаха.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Венера і Амур – Лукас Кранах.